Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нові Озеряни

НОВІ ОЗЕРЯНИ — село, центр сільської Ради, розташоване за 32 км на схід від районного цент­ру й за 8 км від автошляху Київ — Львів. Дво­рів — 388. Населення — 1124 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Осівці, Приворіття.
На території Нових Озерян розміщена цент­ральна садиба колгоспу «Шлях до комунізму», який має в користуванні 3192 га сільськогоспо­дарських угідь, у т. ч. 2783 га орної землі. Ви­рощують зернові культури, картоплю. Розвину­те м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в роз­витку сільського господарства 61 колгоспник на­городжений орденами й медалями, в т. ч. колиш­ній бригадир Г. М. Зубчук — орденом Леніна.
У селі є середня школа, де 17 учителів на­вчають 224 учні, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 6,3 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт і пологовий будинок.
Партійна організація Нових Озерян на­лічує 21 комуніста, комсомольська (створена 1930 року) — 96 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1542 роком.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 482 жите­лі воювали на фронтах проти німецько-фашист­ських загарбників, 236 полягли смертю хороб­рих. За виявлений героїзм у боях з ворогом 305 чоловік нагороджено орденами й медалями. В 1943 році під час визволення Нових Озерян від гітлерівських окупантів загинув навід­ник гармати, уродженець Калінінської області І. Н. Пореченков, якому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. 1959 року за­гиблим воїнам-визволителям споруджено пам'ят­ник.
В Осівці народилися Герой Радянського Сою­зу Г. М. Москальчук, народний артист СРСР П. П. Кармалюк.

Сучасна карта - Нові Озеряни