Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стрибіж

СТРИБІЖ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 12 км від районного центру та за 5 км від залізничної станції Курне. Дворів —246. Населення — 838 чоловік. Сільраді підпорядкова­ні села Добрий Кут, Павлівна, Підлісне, Слобід­ка, Шереметів.
У Стрибіжі міститься центральна садиба кол­госпу «Перемога», який користується 3344,9 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2236,7 га ор­ної землі. Вирощують зернові культури, льон. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво.
За високі показники у праці 36 трудівників села нагороджені орденами й медалями Радян­ського Союзу.
Тут працюють середня школа, де 19 учителів навчають 281 учня, будинок культури із залом на 350 місць, бібліотека з фондом 10 260 книжок, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла.
Партійна організація налічує 20 комуністів, комсомольська — 104 члени ВЛКСМ.
Село засноване в першій половині XVII сто­ліття.
1822 року у Стрибіжі відбулося селянське за­ворушення, для придушення якого були викли­кані війська. Радянська влада встановлена в січ­ні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах билися проти німецько-фашистських загарб­ників 236 жителів села, 60 з них загинули, 173 — відзначені урядовими нагородами.
Воїнам, які полягли в боях за Батьківщину, трудящі села встановили пам'ятник.
На околицях Павлівки та Шереметева вияв­лено два ранньослов'янські поселення VI— VII століть.

Сучасна карта - Стрибіж