Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Андріївка

АНДРІЇВКА (до 1946 року Генрихівка) — село, центр сільської Ради, розташоване на лі­вому березі річки Тні, притоки Случі, за 28 км від районного центру та за 15 км від залізничної станції Курне. Дворів — 186. Населення — 580 чоловік. Сільраді підпорядковані села Рудокопи, Соколів, Улашанівка.
На території Андріївки розміщена центральна садиба колгоспу «Колективіст»,
за яким закріп­лено 2637 га сільськогосподарських угідь, з них 1862,9 га орної землі. Вирощують переважно зернові культури. Розвинуте м'ясо-молочне тва­ринництво. У селі працює Соколівська пересувна механізована колона № 160, яка обслуговує кол­госпи п'яти сусідніх районів. Тут діє гончар­ний цех, що виробляє глиняний посуд.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 27 чоловік нагороджені орденами й медалями СРСР. Серед них — орденом Трудо­вого Червоного Прапора — бригадир тракторної бригади Л. Г. Банцер та тракторист В. А. Загурський, орденом Жовтневої Революції — началь­ник Соколівської ПМК 160 Ф. Н. Лозпюк.
В Андріївці є середня школа, де 15 учителів навчають 253 учні, клуб на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 8,9 тис. примірників, мед­пункт, дитячі ясла на 35 місць, радіовузол.
Партійна організація налічує 26 комуністів, комсомольська — 83 члени BЛKCM.
Село засноване наприкінці XVIII століття.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 98 жителів села, 38 з них загинуло. Під час німецько-фашистської окупації у навколиш­ніх селах діяли партизанські загони з'єднання С. Ф. Малинова. Жителі Андріївки всіляко допо­магали партизанам. За участь у партизанському русі та за допомогу народним месникам гітлерів­ці закатували 6, а в селі Соколові 360 жителів. 1941 року Андріївна була повністю спалена за­гарбниками. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі проти фашистів, 75 чоловік нагоро­джені орденами й медалями СРСР.
Воїнам, які віддали своє життя за визволен­ня Батьківщини від німецько-фашистських за­гарбників, трудящі села встановили пам'ятник.

Сучасна карта - Андріївка