Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Устинівка

УСТИНІВКА (до 1860 року — Яновська Гута, або Гута Юстинівська) — село, центр сільської Ради, розташоване за 21 км від районного центру, за 18 км від залізничної станції Чоповичі. В селі 163 двори, населення — 410 чоловік. Сільраді під­порядковано села: Загребля, Тарасівна, Тростя­ниця, Фортунатівка.
На території Устинівки розміщена центральна садиба колгоспу ім. Кірова, який обробляє 4,2 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,8 тис. га орної землі. Колгосп вирощує зернові культури, льон та кар­топлю. Тваринництво м'ясо-молочного напрямку.
В Устинівці є восьмирічна школа, де 12 учите­лів навчають 116 учнів, клуб на 320 місць, біб­ліотека з книжковим фондом 5,5 тис. примірни­ків, медпункт.
За успіхи в розвитку сільського господарства 20 трудівників відзначені урядовими нагородами.
Сільська парторганізація налічує 22 кому­ністи, комсомольська (створена в 1919 році) — 35 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1802 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні гітлерівську на­валу відбивало 93 чоловіка, з них загинуло 55. 47 учасників війни відзначено урядовими нагоро­дами. В роки тимчасової окупації населення Устинівки брало активну участь у партизан­ському русі.
В боях за визволення села загинули росіянин О. П. Наумов, узбек М. Ахілбеков, грузин М. І. Калаберідзе, білорус Г. Я. Шуринов, усього 51 чоловік.
На честь загиблих воїнів-визволителів села від німецько-фашистської окупації та односель­ців встановлено обеліск Слави.
В селі живе й працює повний кавалер ордена Слави — вчитель М. С. Венгель.
Поблизу сіл Устинівки та Фортунатівки ви­явлено два поселення доби неоліту.

Сучасна карта - Устинівка