Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Курне

КУРНЕ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 20 км від районного центру. Залізнич­на станція. Дворів — 515. Населення — 1516 чо­ловік. Сільраді підпорядковані села Березова Гать, Веселе, Цвітянка та селище Курне.
У Курному міститься центральна садиба кол­госпу «Україна», який обробляє 4423,4 га землі, в т. ч. 3269,8 га орної. Вирощують переважно зернові культури та льон. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. На території села є овочесушильний завод (побудований 1957 року) та льонозавод, який став до ладу 1959 року.
За високі показники в праці 130 трудівників села відзначені орденами й медалями СРСР, серед них орденом Трудового Червоного Прапо­ра — доярка М. О. Голомах.
Тут працюють середня й восьмирічна школи, де 36 учителів навчають 606 учнів, будинок куль­тури із залом на 300 місць, дві бібліотеки з фон­дом 14 245 книжок, лікарня на 25 ліжок, амбула­торія, аптека, дитячі ясла.
Партійна організація налічує 25 комуністів, комсомольська — 182 члени ВЛКСМ.
Село засноване в кінці XVII століття.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
У липні 1941 року в районі села частини 9-го механізованого корпусу під командуванням К. К. Рокосовського вели запеклі бої проти німецько-фашистських загарбників. Під час Вели­кої Вітчизняної війни на фронт пішло 312 жи­телів Курного, з них 147 загинуло, 144 — удо­стоєні орденів і медалей СРСР.
Воїнам, які полягли в боях за Батьківщину, трудящі села встановили пам'ятник.
На території села виявлені поселення пізньотрипільської культури та є слов'янські кургани VI—VII століття.

Сучасна карта - Курне