Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Романівка

РОМАНІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 11 км від районного центру, за 9 км від залізничної станції Новоград-Волинський II. Дворів — 354, населення — 1,1 тис. чоло­вік. Сільраді підпорядковані села Нова Романів­на, Перемога, Слобода-Романівська.
В селі розміщується центральна садиба кол­госпу ім. Димитрова, який обробляє 1,3 тис. га земельних угідь, у т. ч. 0,9 тис. га орної землі, 147 га лісу, 60 га саду. Провідними культурами с пшениця, жито, льон та картопля, тваринни­цтво м'ясо-молочного напряму.
Працюють середня школа, де 27 учителів на­вчають 410 учнів, будинок культури на 500 місць, бібліотека з книжковим фондом 9,3 тис. примірників, дільнична лікарня, дитячі ясла, амбулаторія, аптека, два магазини, майстерня побутового обслуговування, відділення зв'язку.
За успіхи в праці урядовими нагородами від­значено 34 жителів села.
Сільська парторганізація об'єднує 24 комуні­сти, комсомольська — 30 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1650 року. 1905 року селяни виступили проти поміщика. Радянська влада встановлена в січні 1918 року. В 1920 році по­близу села частини Першої Кінної армії вели запеклі бої з польськими інтервентами. В бою за Романівну загинуло 97 червоних бійців.
У роки Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських загарбників билося 211 жи­телів села, в загонах народних месників — 54. 165 чоловік удостоєні урядових нагород. У боях з ворогом загинуло 120 чоловік.
На братській могилі воїнів-визволителів села від гітлерівської окупації встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Романівка