Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Леніне

ЛЕНІНЕ (до 1924 року Ставки) — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому бе­резі річки Тетерева, за 7 км на південний захід від районного центру, за 39 км від залізничної станції Ірша. Дворів — 728. Населення — 2127 чо­ловік. Сільраді підпорядковані села Мар'янівка, Рудня-Городецька й Ставецька Слобода.
На території Леніного розміщена центральна садиба колгоспу «Заповіт Ілліча», який має в ко­ристуванні 3537 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2707 га орної землі. В господарстві виро­щують зернові культури, льон, хміль та кар­топлю. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку сільського госпо­дарства 34 чоловіка нагороджено орденами й ме­далями, в т. ч. ланкову Г. С. Оладько — орденом Леніна. 1958 і 1962 pp. вона обиралася депутатом Верховної Ради СРСР. М. С. Василенко, П. І. Оладько й В. А. Міненко удостоєні ордена Трудового Червоного Прапора.
В селі є середня школа, де 21 учитель навчає 280 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліо­тека з книжковим фондом 24 тис. книг, дитячий туберкульозний санаторій на 150 місць, фельд­шерсько-акушерський пункт, дитясла. За сум­лінну працю в справі поширення політичних і наукових знань голові первинної організації товариства «Знання» О. П. Демченку присвоєно звання заслуженого працівника культури УРСР.
Партійна організація (створена 1925 року) налічує 60 комуністів, комсомольська (створена 1926 року) — 152 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Ставки датується 1415 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. У роки громадянської війни уродженець села М. В. Науменко (в червні 1919 року закато­ваний петлюрівцями) організував партизан­ський загін, в якому на початку грудня 1918 ро­ку налічувалося понад 200 чоловік. 1924 року рі­шенням жителів Ставків населений пункт було перейменовано в село Леніне.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах проти німецько-фашистських загарбників воювало 702 жителі села. З них 511 нагородже­но орденами й медалями. 391 загинув смертю хоробрих. За визволення села від гітлерівських окупантів полягло 136 воїнів багатьох націо­нальностей. У 1956 році на їх честь встановлено пам'ятник. Серед них росіянин І. П. Антонов, українець Ф. П. Бобир, узбек С. Насиров, киргиз Т. Мамажелеєв, таджик X. Обідов та інші.
Уродженцем с. Міниного, що увійшло до складу с. Леніного, є український радянський поет-байкар П. О. Сліпчук.
У 1968 році споруджено пам'ятник В. І. Леніну.
Поблизу с. Леніного виявлено поселення доби міді, давньоруське городище та курганний мо­гильник, на якому розкопано 8 курганів.

Сучасна карта - Леніне