Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кам'яний Брід

КАМ'ЯНИЙ БРІД — селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване на лівому березі річки Немилянки, за 25 км від районного центру, на автошляху Довбиш — Рогачів, за 21 км від залізничної станції Новоград-Волинський. Дворів — 828, населення — 2,4 тис. чоловік. Се­лищній Раді підпорядковані села Дібрівка, Жов­те, Тартак, Червонодвірка.
На території селища діють Кам'янобрідський фаянсовий завод, побудований 1874 року, лісни­цтво та кам'яний кар'єр.
Працюють середня школа (31 учитель і 593 учні), заводський клуб на 220 місць, 2 бібліотеки з книжковим фондом 12 тис. примірників, ком­бінат побутового обслуговування, лікарня на 50 ліжок, фельдшерсько-акушерський пункт, амбулаторія, дитячі ясла, п'ять спеціалізованих магазинів, дві їдальні, відділення зв'язку.
За успіхи в розвитку народного господарства 87 чоловік нагороджено орденами й медалями СРСР, в т.ч. К Я. Олексюк — орденом Леніна, В. В. Шпакевич — орденом Жовтневої Революції.
Три партійні організації об'єднують 78 кому­ністів, три комсомольські — 283 члени ВЛКСМ.
Перший партійний осередок створено 1918 року, комсомольський — 1922 року.
Селище засноване в 1862 році. 1895 року на заводі застрайкували робітники, у листопаді 1903 року — вдруге; 1906 року відбулася маївка. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
270 жителів селища були учасниками Великої Вітчизняної війни, 102 з них загинуло. За ге­роїзм, виявлений у боях з німецькими фашиста­ми, 132 чоловіка удостоєні бойових орденів та медалей.
На честь загиблих односельців та 9 воїнів-визволителів встановлено 2 пам'ятники та обе­ліск Слави.
В селищі проживає колишній матрос крейсера «Аврора», учасник штурму Зимового палацу Г. Є. Віслобоков.
Поблизу Тартака виявлено залишки давньо­руського поселення.

Сучасна карта - Кам'яний Брід