Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Козара

ВЕЛИКА КОЗАРА – село, центр сільської Ради, розташоване за 5 км від районного центру та за 10 км від залізничної станції Печанівка. Дворів – 180. Населення – 509 чоловік. Сільраді підпорядковані села Омильне, Пилипо-Кошара.
У Великій Козарі міститься центральна сади­ба колгоспу ім. Ілліча, який обробляє 1,3 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1 тис. га ор­ної землі. Господарство спеціалізується на виро­щуванні зернових культур та цукрових буряків. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво.
За успіхи в розвитку сільського господарства 22 колгоспники відзначені урядовими нагорода­ми, серед них ордена Трудового Червоного Пра­пора удостоєні скотар Л. К. Буханевич, чабан О. П. Іванчук.
Тут є восьмирічна школа, де 11 учителів на­вчають 103 учнів, клуб, дві бібліотеки з книжко­вим фондом понад 5 тис. примірників, медпункт.
Партійна організація (виникла 1925 року) об’єднує 15 комуністів, комсомольська – 18 чле­нів ВЛКСМ.
Село засновано на початку XVIII століття.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
У роки Великої Вітчизняної війни 121 житель села пішов на фронт, 62 з них загинуло, 54 – на­городжено орденами й медалями СРСР. Комсо­молець Г. П. Олексійчук, уродженець Пилипо-Кошари, нагороджений орденом Великої Вітчиз­няної війни 1-го ступеня (посмертно).
У селі споруджено пам’ятник воїнам-визволителям.

Сучасна карта - Велика Козара