Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вільськ

ВІЛЬСЬК — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 12 км від райцентру, за 7 км від за­лізничної станції Дубовець. Дворів — 381, насе­лення — 1,3 тис. чоловік. Сільраді підпорядковані села Перемога, Щербини, Ялирівка.
На території Вільська розміщується цент­ральна садиба колгоспу «Жовтень» (заснований 1923 року), який обробляє 2,3 тис. га сільсько­господарських угідь, у т. ч. 1,8 тис. га орної землі. Основні культури — льон, картопля, роз­винуто хмелярство, м'ясо-молочне тваринництво.
За трудові успіхи 139 жителів села нагоро­джені орденами й медалями Радянського Союзу.
В селі є середня школа, де 30 учителів на­вчають 476 учнів, будинок культури на 350 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 12,7 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення, 3 крамниці, 2 майстерні побутового обслуговування.
Сільська парторганізація об'єднує 38 комуні­стів, комсомольська — 127 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про Вільськ належить до 1686 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1928 року створено сільськогосподар­ську артіль.
375 жителів села боронили Батьківщину на фронтах Великої Вітчизняної війни, з них 214 нагороджені бойовими орденами й медалями. На честь 167 загиблих односельців споруджено пам'ятник-монумент, де викарбувані імена полег­лих у боях.
Загиблим визволителям села від німецько-фа­шистської навали встановлено пам'ятник.
На честь 40-річчя Великої Жовтневої соціа­лістичної революції у селі споруджено пам'ят­ник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Вільськ