Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пилиповичі

ПИЛИПОВИЧІ — село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру, за 11 км від залізничної станції Новоград-Волин­ський. Село перетинає річка Церем та автошлях Київ — Львів. Дворів — 436, населення — 1,5 тис. чоловік. Сільраді підпорядковані села Анета, Городище, Таращанка.
В селі розміщується центральна садиба кол­госпу «Комінтерн», який обробляє
2,9 тис. га земельних угідь, у т. ч. 2,4 тис. га орної землі, 250 га лісу, 63 га саду. Напрям господарства — зерново-тваринницький. За трудові успіхи в роз­витку сільського господарства орденами й меда­лями нагороджено 52 колгоспників, доярку Л. Г. Гопанчук — орденом Леніна.
В селі є восьмирічна школа, в якій 20 учите­лів навчають 340 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 11,2 тис. примірників, медичний пункт, дитячі ясла, два магазини, відділення зв'язку.
Сільська парторганізація об'єднує 52 комуні­стів, комсомольська — 45 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1577 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брало участь 145 чоловік, у партизанському загоні ім. Чапаєва боролося 38, загинуло 77. Нагороджено орде­нами й медалями 65 жителів села.
На честь воїнів-визволителів села від гітле­рівських окупантів та загиблих односельців спо­руджено обеліск Слави.
Неподалік с. Анети виявлено могильники доби міді та доби бронзи, на околицях Городи­ща — поселення скіфського періоду та давньо­руське городище, а біля с. Таращанки — давньо­руський курганний могильник.

Сучасна карта - Пилиповичі