Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стремигород

СТРЕМИГОРОД — село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км на південний схід від ра­йонного центру, за 2,5 км від однойменної заліз­ничної станції й за 1 км від автошляху Київ — Ковель. Дворів — 320. Населення — 1062 чоло­віка. Сільраді підпорядковані села Болярка, Ді­брова, Майданівка.
На території Стремигорода розміщена цен­тральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», за яким закріплено 2299 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1893 га орної землі. Вирощують зер­нові культури, льон, хміль, картоплю, розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму.
Тут є восьмирічна школа, де 43 учителів на­вчають 174 учні, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 9 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
За трудові успіхи 31 чоловік удостоєний орде­нів і медалей, у т. ч. голова сільської Ради депу­татів трудящих П. А. Каленський нагороджений орденом Жовтневої Революції.
У партійній організації села Стремигорода налічується 31 комуніст, у комсомольській (ство­рена 1927 року) — 20 членів BЛKCM.
Перша писемна згадка про село датується 1859 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах і в партизанських загонах воювало проти ні­мецько-фашистських загарбників 290 жителів, 215 з них нагороджено орденами й медалями. 93 чоловіка загинуло смертю хоробрих. 1957 і 1972 рр. на честь односельців і 119 визволите­лів, які полягли в боях з ворогом, споруджено пам’ятник та обеліск Слави. Серед загиблих воїнів-визволителів села росіяни М. І. Васюков, О. О. Гончаров, українець П. І. Шевченко, гру­зин М. М. Тоташвілі, узбек М. Ібрагімов, тата­рин М. Урог та інші.

Сучасна карта - Стремигород