Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пилиповичі

ПИЛИПОВИЧІ — село, центр сільської Ради, розташоване на берегах річки Бистріївки, при­токи Тетерева, за 18 км на захід від райцентру, 40 км від залізничної станції Ірша й за 5 км від автошляху Радомишль — Потіївка. Дворів — 299. Населення — 870 чоловік. Сільській Раді під­порядковані села Журавлинна, Кайтанівка та Переміжжя.
На території Пилиповичів розміщена цент­ральна садиба колгоспу ім. Шевченка, за яким закріплено 2988 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2538 га орної землі. В господарстві виро­щують зернові культури. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво.
У восьмирічній школі 18 учителів навчають 286 учнів, є будинок культури на 400 місць, біб­ліотека з книжковим фондом 6,8 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитясла, від­ділення зв'язку.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти орденами й медалями нагороджено 55 чо­ловік.
Парторганізація налічує 36 комуністів, комсо­мольська організація має на обліку 52 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Пилиповичі датує­ться 1582 роком.
Радянська влада встановлена в січні 1918 ро­ку. У квітні цього ж року Г. І. Мороз та О. І. Котенко створили партизанські загони, в яких на­лічувалося близько 200 чоловік.
У роки Великої Вітчизняної війни проти гіт­лерівських окупантів билося 336 жителів. За ге­роїзм, виявлений у боротьбі з ворогом, 180 з них нагороджено орденами й медалями, 196 чоловік загинуло смертю хоробрих. На честь загиблих визволителів с. Пилиповичів 1952 року встанов­лено два обеліски.

Сучасна карта - Пилиповичі