Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ставище

СТАВИЩЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 37 км на північний схід від район­ного центру, на автошляху Київ — Львів. Дво­рів —403. Населення —984 чоловіка. Сільраді під­порядковані населені пункти Високе, Йосипівка, Костівці.
На території Ставищ розміщена центральна садиба колгоспу «Дружба», який має в користу­ванні 5633 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4747 га орної землі. Вирощують зернові культу­ри, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тварин­ництво. За сумлінну працю й досягнуті успіхи в розвитку сільського господарства 102 колгосп­ники удостоєні орденів й медалей, у т. ч. двома орденами Леніна нагороджено колишнього го­лову колгоспу Е. І. Петрівського, доярку 3. Й. Михайлівську — орденом Леніна. Ланковій М. І. Стахівській присвоєно звання Героя Соціа­лістичної Праці.
У селі є середня школа, де 22 вчителі на­вчають 240 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,3 тис. томів, амбулаторія, дитсадок.
У партійній організації (створена 1927 року) налічується 68 комуністів, у комсомольській (створена 1928 року) — 99 членів ВЛКСМ.
Ставище засноване в першій половині XVII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. В серпні того ж року трудящі села брали участь у Брусилівському повстанні проти ні­мецьких окупантів і гетьманщини.
172 жителі билися проти німецько-фашист­ських загарбників у Великій Вітчизняній війні. 80 чоловік нагороджено орденами й медалями.
121 — загинув смертю хоробрих. Ставищенці свя­то шанують пам'ять про тих, хто віддав своє життя за Батьківщину. На місці запеклих боїв з фашистськими загарбниками в 1967 році спо­руджено меморіальний комплекс і обеліск Слави.
Уродженцем с. Високого є доктор фізико-ма- тематичних наук М. П. Лисиця.

Сучасна карта - Ставище