Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Клітище

КЛІТИЩЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 8 км від районного центру та за 10 км від залізничної станції Горбаші. Дворів — 194, населення — 557 чоловік.
Сільраді підпорядковані села Крученець, Ксаверівка, Плехів.
У Клітищах розміщена центральна садиба колгоспу «Прогрес», який має в користуванні 2,3 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,8 тис. га орної землі. Напрям господарства льонарсько-картоплярський з розвинутим хме­лярством та м'ясо-молочний. Допоміжні під­приємства — млин та пилорама.
За трудові успіхи 45 колгоспників нагоро­джені орденами й медалями Радянського Союзу.
В селі є восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 149 учнів, будинок культури на 300 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 10,9 тис. примірників, медпункт, поштове відді­лення, сільмаг, дитячі ясла-садок.
Сільська парторганізація об'єднує 28 комуні­стів, дві комсомольські — 41 члена ВЛКСМ.
Село відоме з 1618 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
113 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, з них 71 чоловік загинув, 63 нагороджено бойовими орденами й медалями.
Уродженцями Клітища є М. Н. Янчевський — генерал-майор танкових військ; Г. Ф. Поліщук — кандидат сільськогосподарських наук.

Сучасна карта - Клітище