Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ксаверів

КСАВЕРІВ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на правому березі річки Кам'янки, за 30 км від районного центру, за 12 км від заліз­ничної станції Головки. Дворів — 212, населен­ня — 578 чоловік. Сільраді підпорядковані села Рудня-Калинівка, Савлуки.
У Ксаверові розміщена бригада колгоспу «Більшовик» (центральна садиба — в с. Савлуках). Колгосп вирощує картоплю, озиму пше­ницю, льон, жито, приділяє увагу м'ясо-молочному тваринництву.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 24 трудівники села удостоєні уря­дових нагород.
Працюють восьмирічна школа, в якій 13 вчи­телів навчають 145 учнів, клуб на 120 місць, біб­ліотека з книжковим фондом 4,7 тис. примір­ників, медичний пункт, два магазини.
Сільська парторганізація налічує 40 комуні­стів, комсомольська (створена в 1921 році) — 18 членів ВЛКСМ.
Вперше Ксаверів згадується 1634 року. Ра­дянська влада встановлена в січні 1918 року.
120 жителів брали участь у Великій Вітчиз­няній війні, зокрема в складі партизанських за­гонів з'єднання О. М. Сабурова. За мужність і героїзм 40 громадян нагороджені орденами й медалями.
На братській могилі воїнів-визволителів села від гітлерівців встановлено пам'ятник, на честь 80 загиблих односельців — обеліск Слави.

Сучасна карта - Ксаверів