Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Рихальське

РИХАЛЬСЬКЕ (до 1912 року — Кулішівський Майдан) — село, центр сільської Ради, розташо­ване за 25 км від районного центру, на залізнич­ній лінії Коростень — Новоград-Волинський та автошляху того ж напряму. Дворів — 501, насе­лення — 1,5 тис. чоловік. Сільраді підпорядко­вані села Маринівка, Мар'янівка, Стара Гута.
В Рихальському розміщена центральна сади­ба радгоспу «Рихальський» — багатогалузевого високомеханізованого господарства, яке обробляє 1,7 тис. га землі, у т. ч. 1,2 тис. га орної. Радгосп спеціалізується на вирощуванні елітного насіння зернових, багаторічних трав та картоплі. На те­риторії села діє маслозавод.
1940 року господарство відзначено дипломом II ступеня ВСГВ.
Працюють середня школа, де 31 учитель на­вчає 450 учнів, будинок культури на 400 місць, три бібліотеки з книжковим фондом 15 тис. при­мірників, лікарня на 25 ліжок, відділення зв'яз­ку, комбінат побутового обслуговування, 5 мага­зинів.
За високі показники в праці 37 жителів села нагороджено орденами й медалями, а телятниці Г. М. Козел присвоєно звання Героя Соціалістич­ної Праці. Ордена Леніна удостоєні: робітниці радгоспу M. І. Третякова, А. М. Паламарчук, M. І. Сердюк, А. Й. Куницька, залізничник І. П. Ігнатенко.
Сільська парторганізація об'єднує 65 комуні­стів, комсомольська — 132 члени ВЛКСМ.
Село засноване на початку XIX ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
198 жителів села брали участь у Великій Віт­чизняній війні, з них 128 за мужність і відвагу в боротьбі з фашистськими загарбниками нагоро­джені орденами й медалями СРСР. На честь 70 односельців, які полягли в боях проти гітлерів­ців, встановлено два пам'ятники.

Сучасна карта - Рихальське