Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Чернігівка

ВЕЛИКА ЧЕРНІГІВКА – село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км на південний схід від районного центру, за 10 км від залізничної, станції Овруч та за 1,5 км від автошляху Ов­руч – Народичі. Дворів – 299. Населення – 799 чоловік. Сільраді підпорядковані села Богданівна, Камінь, Мала Чернігівка, Мамеч, Привар.
На території Великої Чернігівки розміщена центральна садиба колгоспу «Ленінським шля­хом», який має в користуванні 2399 га сільсько­господарських угідь, у т. ч. 1600 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон та картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного на­пряму. За успіхи в розвитку сільського госпо­дарства 73 колгоспники нагороджено орденами й медалями, в т. ч. свинаря М. Й. Дрозда – ор­деном Трудового Червоного Прапора.
В селі є середня школа, де 25 учителів на­вчають 400 учнів, будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 8 тис. томів, лі­карня на 25 ліжок, відділення зв’язку. Ви­дається багатотиражна газета «Колгоспне життя».
У партійній організації (створена 1919 року) налічується 51 комуніст, у комсомольській (ство­рена 1919 року) – 34 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1545 роком. Під час революції 1905–1907 рр. в селі відбулося заворушення селян, для приду­шення якого були викликані війська.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 464 жителі села билися на фронтах проти німецько-фашист­ських загарбників. 462 нагороджено орденами й медалями. 302 чоловіка загинуло смертю хо­робрих. 1962 року загиблим односельцям вста­новлено пам’ятник.
Поблизу с. Богданівни виявлено курганний могильник доби бронзи (II тисячоліття до н.е.).

Сучасна карта - Велика Чернігівка